Streakk Technology – Integrated Node Cluster (INC)

Czym jest zintegrowany klaster węzłów?

Zdecentralizowane, peer-to-peer sieci blockchain składają się z komputerów znanych jako Nodes. Bez centralnego organu odpowiedzialnego za blockchain, to Nodes są odpowiedzialne za przechowywanie danych przechowywanych w ramach blockchain, tj. historii każdej transakcji, która występuje na blockchain i stan konta każdego posiadacza portfela. Obowiązkiem każdego Węzła jest również aktualizowanie swojej wersji blockchaina za każdym razem, gdy dodawane są nowe dane, tj. gdy dokonywane są nowe transakcje – ale dane te muszą być najpierw zatwierdzone.

Streakk Technologie

Ponownie, bez centralnego organu, sieć blockchain polega na dużej podsekcji specjalnych Nodes do weryfikacji transakcji. W sieciach blockchain Proof of Stake (POS), takich jak Polkadot, Solana, Avalanche i Cardano, te Nodes są znane jako Validators. Kiedy Validator zweryfikuje grupę transakcji w ramach bloku i doda go do końca blockchaina, są nagradzani nową kryptowalutą, w procesie znanym jako minting.

Jednak, aby zapewnić, że Validators działają etycznie i nie autoryzują oszukańczych transakcji, są zobowiązani do zablokowania pewnej ilości kryptowaluty z siecią blockchain. Proces ten nazywa się Staking i uprawnia Validatora do zatwierdzania nowych transakcji i zarabiania nowo utworzonej kryptowaluty poprzez proces bicia. Jeśli Validator autoryzuje nieważną transakcję, ryzykuje utratę części lub całości postawionej kryptowaluty, co znane jest jako slashing.

Rewolucyjna technologia Streakk Integrated Node Cluster (INC) bierze tę sieć Validatorów i integruje je w jednym portfelu kryptowalutowym. W rezultacie, Streakk nie jest zmuszony do uzależnienia się od jednego Validatora. Streakk uruchamia również własny Validator Node, aby zarobić nagrody za blok, jednocześnie obniżając ryzyko slashingu. Ta technologia deleguje kryptowaluty tylko do Validatorów zapewniających najwyższe nagrody. Innowacyjne rozwiązanie INC firmy Streakk oznacza, że jej członkowie mogą zarabiać hojne odsetki poprzez stakowanie kryptowalut w swoich portfelach bez przekazywania kontroli nad swoimi funduszami.

Klaster węzłów w ramach portfela Streakk

Zintegrowaliśmy klaster Node w ramach portfela Streakk, aby zarabianie na odsetkach od Twojej kryptowaluty było łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Wystarczy trzymać kryptowalutę w portfelu Streakk, a nasz algorytm napędzany sztuczną inteligencją automatycznie deleguje ją do Validatora oferującego najlepsze nagrody za staking. W przypadku, gdy kryptowaluta jest delegowana do Validatora, który upada – lub jeśli inny Validator oferuje wyższe zyski, kryptowaluta zostanie automatycznie delegowana do lukratywnego Validatora.

Streakk integrierter Node Cluster (INC)

Smart Liquidity Solution (SLS)

Każda sieć POS blockchain ma inne zasady dotyczące okresów lock-up. W tym okresie tokeny użytkownika są zablokowane w inteligentnym kontrakcie na blockchainie, uniemożliwiając mu dostęp do swoich stakowanych aktywów. Tworzy to nowy scenariusz zwany ryzykiem lock-up, który odnosi się do kosztów alternatywnych użytkowników, którzy nie są w stanie realokować lub upłynnić swoich aktywów zgodnie ze zmianami na rynku kryptowalut. Możliwość postawienia przez użytkownika swoich aktywów kryptowalutowych bez okresu lock-up byłaby sposobem na złagodzenie ryzyka lock-up. To właśnie tutaj w grę wchodzi Smart Liquidity Solution (SLS) firmy Streakk.

SLS firmy Streakk rozwiązuje problem płynności rutynowo napotykany przez sieci blockchain na dwa sposoby:

Interner Liquiditätspool

Wewnętrzna pula płynności

 

Streakk wypłaca swoim członkom nagrody Node co tydzień. Każdy członek, który stawia swoje kryptowaluty od poniedziałku 00:01 UTC do niedzieli 23:59 UTC, otrzymuje swoje nagrody za staking w następną środę. Aby jednak kwalifikować się do nagrody za ten tydzień, muszą oni stawiać środki przez cały tydzień. Z drugiej strony, ci członkowie, którzy postawią swoje środki w środku tygodnia, zaczną zbierać nagrody dopiero w następnym tygodniu. W międzyczasie członkowie, którzy wycofują swoje postawione fundusze, tracą nagrody za ten tydzień. W takich przypadkach, gdy członkowie stawiają lub wycofują środki w środku tygodnia, Streakk przenosi ich nagrody do puli płynności wewnętrznej.

Liquiditätsanbieter

Dostawcy płynności

 

Jako rezerwę dla zaspokojenia potrzeb płynnościowych sieci, Streakk zaciągnął dostawców płynności (instytucje finansowe, giełdy), którzy mogą zapewnić płynność po niskiej stopie procentowej. Ta ewentualność gwarantuje, że Streakk nigdy nie straci płynności i może nadal konsekwentnie ograniczać ryzyko lock-up dla członków.